www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

Ne11282021

Last update11:39:24

Reakce města na prohlášení Forum Energy k Teplárně České Budějovice

  • PDF

Tak jako většina z nás se po prázdninách vrací z dovolenkového letního režimu zpět do plného společenského, pracovního života, i já se opět vracím do českobudějovického života k tématům, která nás zajímají. Dovolenou jsem sice zatím nestihl, nicméně tři měsíce jsem se usilovně věnoval vydělávání peněz a nyní se mohu opět pustit do dobrovolné občanské aktivity. Naši politici a řekl bych i někteří "vyšší úředníci" si také odpočinuli, a tak si najednou můžeme přečíst v novinách ostrou reakci senátora Tomáše Jirsy na obviňování z předražení a neefektivní investice do splavnění Vltavy, reakci Statutárního města na ovbiňování ze špatného hospodaření Teplárny popřípadě můžeme potkat tajemníka magistrátu Řeřábka, jak se se zdviženou hlavou prochází lokalitami, kde ještě nedávno vykřikoval, že bude likvidovat parazity. Do toho všeho vídáme okolo cest billboardy Budějcké drbny Barbory Liškové, přezdívané Princezna z Hluboké.

Slečna Lišková, "nezávislá zastupitelka", která se s ústy plnými toho, že "pan Dlouhý nikdy nic neukradl", pokusila ovládnout TOP09, by nám konečně mohla prozradit, kdo že financuje celý tento projekt. To, že si pan Dlouhý postavil politický online bulvár vnímám jako chytrý tah, ale stejně si stále myslím, že by se ke své snaze investovat dnes už miliony do webu, který má za cíl ovlivňovat politické myšlení nás občanů, měl oficiálně přiznat. Budějcké drbně takto lze vytknout stejný "nedostatek" jako vytýká naše politická špička firmě Forum Energy, a tedy, snahu o skrytí totožnosti skutečného majitele. Oba pánové mají v tomto případě stejný styl. Nakonec pan Lamich u pana Dlouhého na návštěvě nebyl jedenkrát. Nás by ovšem měly zajímat spíše výsledky forenzního auditu. Tady totiž skutečně jde o naše peníze a v souvislosti s přicházející druhou vlnou hospodářské krize a jejím ocasem, bychom si opravdu měli dávat pozor na každou korunu, která ještě nebyla převedena na soukromé účtu skrze nějaký povedený obchod. Naši politici se ovšem namísto zveřejnění výsledků auditu dohadují o tom, jak to udělat, aby se výsledky nedostaly na veřejnost a dle mého názoru trochu nedospěle se dohadují přes své weby s menšinovým majitelem.

Ladislav Vrábel

 

Zdroj: http://www.c-budejovice.cz/cz/mesto/aktuality/stranky/reakce-mesta-na-prohlaseni-forum-energy-k-teplarne-ceske-budejovice.aspx

Reakce města na prohlášení Forum Energy k Teplárně České Budějovice

 

Důrazně odmítáme opakovaně nepravdivé, zavádějící a manipulativní informování novinářské veřejnosti, kterého se jak ve vztahu ke statutárnímu městu České Budějovice a jeho představitelům, tak ve vztahu k akciové společnosti Teplárna České Budějovice cíleně a čistě účelově dopouštějí zástupci společnosti Forum Energy, s.r.o.

Ve včerejším (15.8.2011) tiskovém prohlášení „opomněl“ tiskový mluvčí Forum Energy uvést hned několik zásadních informací, které ovšem na tuto společnost vrhají zcela odlišné světlo, než ve kterém sebe sama veřejně prezentuje.

1. Jednání, původně dlouhodobě naplánované na pondělí 15. srpna, se neuskutečnilo jednoduše proto, že ho po konzultaci se zástupci Forum Energy v pátek 12. srpna večer zrušila advokátní kancelář, jež tuto společnost na schůzkách s městem zastupuje.

2. Vzhledem k tomu, že společnost Forum Energy přes několikeré výzvy představitelů města opakovaně odmítá uvést totožnost své konečné ovládající osoby a protože tato společnost pověřila jednáním o teplárně advokátní kancelář, je zcela pochopitelné a z hlediska řádné správy městského majetku jedině správné, že i město České Budějovice na jednáních s Forum Energy zastupuje právní zástupce, který je také zmocněn k projednání návrhů společnosti Forum Energy na stabilizaci situace v teplárně. Konečné rozhodnutí o těchto návrzích však náleží samozřejmě pouze městu České Budějovice. Právním zástupcem města je renomovaná advokátní kancelář BBH, která uspěla ve standardním výběrovém řízení vyhlášeném v souladu s platnou legislativou. BBH je mezinárodními právními ratingovými agenturami dlouhodobě hodnocena jako jedna z nejlepších českých právních kanceláří.

3. Výzvy a vzkazy, které primátorovi stotisícového města dramaticky adresuje tiskový mluvčí (!) Forum Energy, pak jen podtrhují celkový dojem, který z jednání této společnosti musí získat každý nezaujatý člověk. Přestože společnost Forum Energy navenek deklaruje úsilí o stabilizaci situace v českobudějovické teplárně a jednání s naším městem jako majoritním akcionářem teplárny si sama vyžádala, doposud městu nepředložila konkrétní smysluplné návrhy a jsou to právě její zástupci, kteří navíc jméno této městské společnosti s velkým gustem poplivávají.

Město České Budějovice se však i přes tyto velmi nevybíravé útoky nebrání žádným vážně míněným jednáním, která by vedla ke stabilizaci situace v městské teplárně.

V Českých Budějovicích 16. srpna 2011

Juraj Thoma, primátor města (Občané pro Budějovice)
Miroslav Joch, 1. náměstek primátora zodpovědný za finance a majetek města (ČSSD)
Petra Šebestíková, předsedkyně finančního výboru městského zastupitelstva (TOP 09)

 

Komentářů
Reakce města na prohlášení Forum Energy k Teplárně
sildenafil koupit 2014-09-26 10:39:26

sildenafil

http://levitra.shop1.cz/
Reakce města na prohlášení Forum Energy k Teplárně
sildenafil praha 2014-09-27 01:09:08

viagra

http://levitra.shop1.cz/
Reakce města na prohlášení Forum Energy k Teplárně
sildenafil praha 2014-09-29 03:11:52

sildenafil

http://levitra.shop1.cz/
Reakce města na prohlášení Forum Energy k Teplárně
sildenafil koupit 2014-09-29 04:39:28

sildenafil

http://levitra.shop1.cz/
Reakce mÄ›sta na prohl????en?­ Forum Energy k Tepl
Fully loaded android boxes 2015-04-20 22:01:56

whoah this blog is wonderful i love reading your articles. Keep up the great work! You know, a lot
of people are hunting around for this info, you can aid them
greatly.

http://droidking.co.uk/blog/read_126383/kodi-blank-keyboard-fix.html
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."